close icon
Vitajte v Copykrea

Zistili sme, že prezeráte z iného miesta ako miesto, ktoré zodpovedá tejto webovej stránke. Nemáme webovú stránku pre krajinu, z ktorej nás navštevujete, ale máme celosvetovú webovú stránku. Potvrďte, ktorú stránku chcete navštíviť.


Pri všetkých našich tlačiach prispôsobujeme dokumenty okrajom tlačiarne, nechávame prázdny okraj na zabezpečenie maximálnej kvality. Ak má dokument inú veľkosť, prispôsobí sa veľkosti papiera.

A4

Rozmery 210 x 297 mm. Je to najviac používaná a bežná veľkosť a je ideálna pre tlač poznámok, oficiálnych dokumentov, atď.

A3

Rozmery 297 x 420 mm. Je presne dvojnásobok veľkosti A4 a je ideálny formát pre tlač plakátov, plánov, plagátov, atď.

A5

Rozmery 148 x 210 mm. Je presne polovica veľkosti A4 a je ideálny formát pre diáre, zápisníky, atď.

Normálne

Papier Navigator o hmotnosti 80 gramov. Je to najlepší bežný papier na trhu. Jeho biela farba, hodvábna textúra a gramáž ho robia ideálnym papierom na tlač vašich poznámok, osobných dokumentov, atď.

Vysoká Kvalita

Papier Navigator o hmotnosti 100 gramov. Má hrúbku a bielu farbu vyššiu ako bežný papier, čo ho robí ideálnym papierom na tlač dokumentov vyžadujúcich vyššiu kvalitu, ako sú prezentácie alebo portfóliá. Ak potrebujete tlačiť obidve strany s veľkou prevahou farby, tento papier zabraňuje akejkoľvek priehľadnosti pri tlači.

Karton

gramáž 300 gramov a je 100% biely. Jeho hrúbka ho robí ideálnym podkladom pre tlač kariet, plagátov, dekoračných listov, diplomov, atď.

Všetky papiere, ktoré používame, sa vyrábajú prostredníctvom obnoviteľného procesu a sú certifikované FSC a Ecolabel, čo prispieva k ochrane životného prostredia.

Pri všetkých našich tlačiach upravujeme dokumenty podľa okrajov tlačiarne a nechávame bielu medzeru, aby sme zabezpečili maximálnu kvalitu. Ak má dokument inú veľkosť, prispôsobíme ju veľkosti papiera.

Tlač jednostranne

Tlač sa vykoná na jednej strane archu, pričom zadná strana zostane prázdna na zápis, ak je to potrebné. Toto je zvyčajne najlepšia voľba pre tlač plagátov, prezentácií a ďalšieho.

Tlač obojstranne

Tlač sa vykoná na obidvoch stranách archu, čím sa počet listov, ktoré dostanete, zníži na polovicu. Používaním menej papiera prispievate k ochrane životného prostredia, a vaše vytláčané dokumenty budú zaberáť menej miesta. Toto je najčastejšia voľba pre rozsiahle súbory s veľkým množstvom strán.

Kvôli komplexnosti konfigurácie 2 stránok na list a 4 stránok na list nie sú oba možnosti kompatibilné s automatickou rotáciou dokumentu.

1 Strana na List

Toto je najbežnejší spôsob tlače. Každá strana vašich dokumentov bude vytláčaná na jednej strane papiera. Jedinná úprava, ktorú urobíme, bude prispôsobenie veľkosti papiera, ktorý si vyberiete.

2 Strany na List

Prispôsobíme veľkosť listu, aby sa na neho zmestili dve strany vášho dokumentu na každej strane papiera. Tým môžete výrazne znížiť počet vytláčaných listov, čo prispieva k ochrane životného prostredia a úsporám. Všimnite si však, že tento spôsob tlače zmenšuje veľkosť stránky na polovicu, čo môže spraviť čítanie ťažším.

4 Strany na List

Prispôsobíme veľkosť listu, aby sa na neho zmestili štyri strany vášho dokumentu na každej strane papiera. Uveďte si, že táto možnosť ešte viac zníži počet vytláčaných listov, ale zároveň zníži veľkosť každej vytláčanej stránky na štvrtinu, čo môže čítanie ešte viac komplikovať.

Automatická rotácia

Orientácia papiera sa automaticky prispôsobuje vertikálnej alebo horizontálnej podľa orientácie tlačového súboru. Doporučuje sa aktivovať túto možnosť pre dokumenty obsahujúce stránky v oboch orientáciách, vertikálnej aj horizontálnej.

Vertikálna s bočnou rotáciou

Tlač sa vykonáva na papieri v vertikálnej orientácii a papier sa otáča pozdĺž dlhšieho okraja, čo znamená, že stránka sa posúva doľava. Táto orientácia je najvhodnejšia pre dokumenty obsahujúce vertikálne stránky. Ak máte stránky v horizontálnej orientácii a zvolíte možnosť automatickej rotácie, budú sa tieto stránky otáčať tak, aby vyplnili celý papier alebo budú zmenšené na šírku papiera, čím vznikne prázdne miesto hore a dole na dokumente.

Vertikálna rotácia bez rotácie
Vertikálna rotácia s rotáciou
Horizontálna s hornou rotáciou

Tlač sa vykonáva na papieri v horizontálnej orientácii a papier sa otáča pozdĺž dlhšieho okraja nahor. Táto orientácia je najvhodnejšia pre dokumenty obsahujúce horizontálne stránky. Ak máte stránky v vertikálnej orientácii a zvolíte možnosť automatickej rotácie, budú sa tieto stránky otáčať tak, aby vyplnili celý papier alebo budú zmenšené na šírku papiera, čím vznikne prázdne miesto hore a dole na dokumente.

Horizontálna rotácia nahor bez rotácie
Horizontálna rotácia nahor s rotáciou
Vertikálna s hornou rotáciou

Tlač sa vykonáva na papieri v vertikálnej orientácii a papier sa otáča pozdĺž kratšieho okraja nahor. Táto orientácia je najvhodnejšia pre dokumenty obsahujúce vertikálne stránky. Ak máte stránky v horizontálnej orientácii a zvolíte možnosť automatickej rotácie, budú sa tieto stránky otáčať tak, aby vyplnili celý papier alebo budú zmenšené na šírku papiera, čím vznikne prázdne miesto hore a dole na dokumente.

Vertikálna rotácia nahor bez rotácie
Vertikálna rotácia nahor s rotáciou
Horizontálna so základnou rotáciou

Tlač sa vykonáva na papieri v horizontálnej orientácii a papier sa otáča pozdĺž kratšieho okraja doľava. Táto orientácia je najvhodnejšia pre dokumenty obsahujúce horizontálne stránky. Ak máte stránky v vertikálnej orientácii a zvolíte možnosť automatickej rotácie, budú sa tieto stránky otáčať tak, aby vyplnili celý papier alebo budú zmenšené na šírku papiera, čím vznikne prázdne miesto hore a dole na dokumente.

Horizontálna rotácia doľava bez rotácie
Horizontálna rotácia doľava s rotáciou
Zoskupené

Všetky vaše súbory budú zviazané do jedného zväzku. Pamätajte, že ak vaše zoskupené dokumenty prekročia 450-500 stránok, zväzok sa rozdelí na viac zväzkov, vždy s cieľom ich čo najviac podobné a neprerezávať tému na polovicu. Ak by to mohlo spôsobiť nejaké nepohodlie, odporúčame nám poslať vaše dokumenty už rozdelené, s ohľadom na túto obmedzenú počet strán (neexistujú väčšie spirály, ktoré by to umožnili).

Individuálne

Každý zo súborov, ktoré ste priložili, bude zviazaný individuálne. Rovnakým spôsobom, ak niektorý z nich prekročí 450-500 stránok, zväzok sa rozdelí na viac zväzkov, vždy s cieľom ich čo najviac podobné a neprerezávať tému na polovicu. Odporúčame vám ich poslať nám už rozdelené, s ohľadom na túto obmedzenú počet strán, ak by prijatie rozdelených súborov pre vás bolo nepraktické (neexistujú väčšie spirály, ktoré by to umožnili).

Štandardné

Vytlačíme obálku rovnako ako zvyšok dokumentu, teda s predvoleným nastavením, ktoré ste predtým zvolili (ak ste zvolili čiernobiely tlač, obálka sa vytlačí čiernobiela, a ak ste zvolili farebnú tlač, obálka sa vytlačí farebne).

Farba 300 g

Vytlačíme obálku vášho dokumentu farebne na kartón papiera s hmotnosťou 300 g. Je to veľmi odporúčaná možnosť, napríklad pre tlač obálky diára alebo učiteľskej zápisnice.

Voľný list

Vaše súbory budú dodané vytiapkané na samostatných listoch. To znamená, že prídu priamo z tlačiarne bez akéhokoľvek dodatočného spracovania.

Väzba

Vaše súbory budú viazané do zväzkov s plastovými zvitkami a plastovými alebo kartónovými obálkami (v konfigurátore uvedieme, z akého materiálu sú vyrobené obálky). Máme širokú škálu farieb, aby ste si mohli väzbu maximálne prispôsobiť. Treba si uvedomiť, že maximálny počet stránok (folios), ktoré možno zviazať v jednom zväzku, je približne 450-500 (neexistujú väčšie plastové zvitky, ktoré by to umožnili). Ak vaše dokumenty presiahnu túto počet stránok, rozdelíme väzbu do viacerých zväzkov a budeme sa snažiť urobiť ich čo najpodobnejšie a nepretrhneme tému napoly. Preto, ak je to pre vás nevhodné, odporúčame, aby ste nám dokumenty poslali už rozdelené nezávisle na sebe s ohľadom na tento obmedzený počet stránok.

Zospinkované

Vaše súbory budú sponkované individuálne v ľavom hornom rohu stránky. Treba si uvedomiť, že maximálny počet stránok (folios), ktoré možno sponkovať, je približne 100. Ak váš súbor presiahne túto počet stránok, nemôžu byť poslané sponkované. Odporúčame, aby ste nám poslali dokumenty s ohľadom na tento počet stránok, ak ich chcete dostať sponkované.

Laminovanie

Každý list bude laminovaný s samolepiacimi obalami o hrúbke 80 mikrónov. Laminovanie ochráni váš dokument a zlepší jeho vizuálny vzhľad a trvanlivosť.

Dierovanie

Vaše dokumenty budú dierkované dvoma alebo štyrmi dierkami, v závislosti na výbere, ktorý urobíte v sekcii dierkovania v konfigurátore. Dostanete ich hotové na archiváciu.

V našom konfigurátore môžeš simulovať skutočný konečný výsledok svojho viazania tým, že vyberieš farbu plastových zvitkov a obálok.

Farba zvitku

Máme k dispozícii 18 farieb plastových zvitkov, aby si si mohol/a čo najviac prispôsobiť svoje viazanie. Všetky používame so štvor na jedno, kde na dlhšiu stranu papiera pripadá 46 dier. V závislosti od počtu strán tvojho dokumentu použijeme k tomu patriacu priemeranu.

Farba zadného krytu

Máme dva typy zadných krytov: reliéfny kartón a plast.

Reliéfny kartón

Zadné kryty z reliéfneho kartónu poskytujú väčšiu odolnosť, sú tuhšie a lepšie zvládajú plynutie času, čo ich robí ideálnymi pre hrubšie väzby. Pri týchto krytoch si môžeš vybrať z farieb: čierna, fialová, oranžová, zelená, bordová, tmavomodrá a tmavozelená.

Plast

Plastové kryty sú ľahšie a tenšie ako kartónové, čo ich robí pružnejšími. Tento materiál lepšie odoláva vode, čo umožňuje ich čistenie vlhkou handrou v prípade znečistenia. Sú dostupné v farbách: pastelovo ružová, pastelovo žltá, pastelovo oranžová, pastelovo fialová, pastelovo modrá, pastelovo zelená, biela, fuchsia, modrá, červená a priehľadná (posledná je rovnaká ako predný kryt, takže vidíš poslednú stranu svojho dokumentu).

Farba predného krytu

Naše predné kryty sú všetky z plastu, čo pridáva pružnosť a ľahkosť väzbe. Sú dostupné v farbách: priehľadná, transparentná, priehľadná žltá, priehľadná modrá, priehľadná červená, priehľadná zelená, priehľadná oranžová, priehľadná fuchsia a priehľadná fialová. Priehľadný kryt úplne odhalí prednú stranu dokumentu a má lesklý povrch, zatiaľ čo priehľadné ukazujú tiež prednú stranu, ale menej ostro a majú matný povrch.

Pomôžte Nám Vylepšiť Vašu Objednávku!

Potrebujeme objasniť detail vo vašom objednávke, aby sme sa uistili, že dostanete tlače presne tak, ako ich potrebujete. Prosím, potvrďte nasledujúce informácie.

Pridať prázdnu stránku

Váš tlač je obojstranná, ale vidíme, že máte len jednostránkové dokumenty. Systém automaticky pridáva prázdnu stránku na koniec dokumentov s nepárnym počtom strán pre udržanie poradia a začiatok na novom liste. Avšak na základe typu vašich súborov si myslíme, že by ste chceli, aby to bolo inak, a aby sa druhý dokument zobrazil na zadnej strane prvého dokumentu, teda kombinovaný. Ako si želáte, aby sme ich vytlačili?

Štandardne Každý dokument začne na novom liste
Kombinovať Druhý dokument bude vytlačený na zadnej strane prvého
Pomôžte nám Vylepšiť Vašu Objednávku!

Potrebujeme objasniť detail vo vašom objednávke, aby sme sa uistili, že dostanete tlače presne tak, ako ich potrebujete. Prosím, potvrďte nasledujúce informácie.

Zopakovať Dokument na Tvári Stránky

Váš dokument má len jednu stránku a požiadali ste o tlač viacerých stránok na jednej strane. Chcete, aby sme túto stránku vytlačili viackrát, aby ste dostali kompletný list? Ak nie, štandardne sa vaša jediná stránka zmenší a zvyšok listu zostane prázdny.

Štandardné tlačiť len existujúce stránky
Zopakovať stránku zopakovať stránku, aby sa pokryl list

Váš produkt bol úspešne pridaný do košíka.