close icon
Vitajte v Copykrea

Zistili sme, že prezeráte z iného miesta ako miesto, ktoré zodpovedá tejto webovej stránke. Nemáme webovú stránku pre krajinu, z ktorej nás navštevujete, ale máme celosvetovú webovú stránku. Potvrďte, ktorú stránku chcete navštíviť.


Časté otázky

Máte pochybnosti? Tu ich všetky vyriešime
Ak ste sa pri zadávaní objednávky v Copykrea stretli s akýmikoľvek problémami alebo pochybnosťami, nebojte sa, vyriešime ich za vás tu a ak máte stále nejaké pochybnosti, kontaktujte nás a my ich radi vyriešime za vás.

Pochybnosti o tlači a povrchových úpravách

 • ROBÍTE VÄZBY?

  Samozrejme, špirálová úprava je najžiadanejšia kvôli veľkému množstvu možností, ktoré ponúka. Farbu krytu, zadného krytu a špirály si môžete vybrať zo širokej škály až 16 odtieňov, ktoré umožňujú viac ako 900 rôznych kombinácií pre úplne personalizovaný výsledok. Máme aj ďalšie možnosti, ako je skupinová úprava (voľné listy), zošívanie, laminovanie atď.

 • AKÁ KVALITA SÚ TLAČE?

  V Copykrea vždy používame vysokokvalitný papier a atramenty Navigator, aby vaše kópie mali najlepší možný, ostrý a profesionálny povrch.

 • AKÉ MOŽNOSTI TLAČE MÔŽEM VYBRAŤ?

  Po nahratí súborov môžete vybrať požadovaný typ tlače: veľkosť a typ papiera, obojstrannú alebo jednostrannú tlač, orientáciu, počet strán na hárku, počet kópií a dokončovacie práce.

 • ZAČÍNA SA TLAČ KAŽDÉHO SÚBORU NA NOVEJ STRÁNKE?

  Áno, každý súbor alebo dokument sa začne tlačiť na novú stranu.

 • MÔŽEM SPÁJAŤ NIEKOĽKO PRÁC?

  Iste, zviažeme vašu prácu tak, ako nám ju pošlete.

 • MÔŽEM TLAČIŤ BEZ OKRAJOV?

  Nie je možné tlačiť „spadávku“ alebo bez okrajov.

 • AKÝ DRUH PAPIERA POUŽÍVATE NA TLAČ?

  Vždy používame prvotriedny papier najvyššej kvality s certifikátom FSC a environmentálnou značkou. Na výtlačky s gramážou 80 a 100 g používame papier značky Navigator a na výtlačky s gramážou 300 g používame papier značky ColorCopy.

 • AKÝ JE MINIMÁLNY POČET LISTOV, KTORÉ MÔŽEM ŠPIRÁLNE ZVIAZAT?

  Neexistuje žiadny minimálny počet listov na zviazanie.

 • AKÝ JE MAXIMÁLNY POČET LISTOV, KTORÉ MÔŽEM ŠPIRÁLNE ZVIAZAT?

  Maximálny počet listov (nie strán), ktoré sa majú zviazať do jedného zväzku, je 450-500. Preto by ste mali mať na pamäti, že ak vaše zoskupené dokumenty prekročia 450-500 listov, väzba sa rozdelí do viacerých zväzkov, pričom sa vždy snažte, aby boli čo najpodobnejšie a aby sa vydanie nerozdelilo na polovicu.

 • AKO PRIPRAVIŤ NÁVRH SVOJHO SÚBORU, ABY STE ZÍSKALI NAJLEPŠÍ DOJEM?

  V Copykrea neupravujeme ani neupravujeme vaše dokumenty, takže vám prídu vytlačené tak, ako ste nám poslali súbory. To znamená, že by ste mali ponechať bezpečnostný okraj bez informácií aspoň 5 milimetrov, aby v prípade zviazania otvory v špirále neprepichli text.

 • AKÝ JE MAXIMÁLNY POČET LISTOV, KTORÉ MÔŽEM ZOŠÍŤ?

  Maximálny počet listov (nie strán), ktoré možno zošitím spojiť, je 100. Preto upozorňujeme, že ak váš súbor prekročí tento počet, nebudeme ho môcť poslať zošitý. Ako tip, ak máte viac dokumentov a chcete, aby boli všetky zošité spolu, môžete ich rozdeliť do tém po 100 hárkov.

 • AKÝ MATERIÁL A HRÚBKU MAJÚ OBALY POUŽITÉ VO VÄZBE?

  V ponuke máme tri typy vrchnákov: z PVC, polypropylénu a reliéfnej lepenky. Priehľadné predné viečko je vyrobené z PVC a má hrúbku 0,3 mm a priesvitné a farebné predné viečka sú vyrobené z polypropylénu a majú hrúbku 0,45 mm. Zadné obaly sú vyrobené z reliéfnej lepenky s hrúbkou 0,8 mm a polypropylénu s hrúbkou 0,45 mm.

Pochybnosti o nahrávaní súborov do online konfigurátora

 • NAHRÁVAM SÚBOR, ALE NENAČÍTA SA, OSTÁVA SA NAČÍTAŤ CELÝ ČAS:

  S najväčšou pravdepodobnosťou príliš veľké pre náš systém, ktorý podporuje iba súbory do 100 MB. Ale nebojte sa, všetko má riešenie! Keďže môžete nahrať niekoľko súborov v rovnakom poradí, odporúčame vám ich rozdeliť, aby ste problém vyriešili. Rada? Rozdelenie súborov na párne strany zabráni vytlačeniu prázdnych strán uprostred úlohy.

 • V AKOM FORMÁTE MUSÍM NAHRAŤ SVOJE DOKUMENTY?

  Súbory musíte odovzdať vo formáte PDF. V prípade, že ich máte v inom formáte, môžete použiť online konvertor.

 • Z AKÝCH ZARIADENÍ MÔŽEM TLAČIŤ?

  Súbory nám môžete posielať z akéhokoľvek zariadenia (mobilného telefónu, tabletu alebo počítača) s prístupom na internet.

 • AKÉ FORMÁTY TLAČE PRIJÍMATE V COPYKREA?

  Súbory je možné na stránku nahrať iba vo formáte PDF, ale nebojte sa, pretože ak ich máte v akomkoľvek inom formáte, môžete použiť online konvertor.

 • PREČO SA PRI NAHRÁVANÍ SÚBORU ZOBRAZUJE CHYBA?

  Súbor, ktorý sa pokúšate nahrať do Copykrea, je určite väčší ako 100 MB. Rozdeľte ho do viacerých súborov a skúste to znova.

 • MÔŽEM SI ICH PO NAHRANÍ DOKUMENTOV OBJEDNAŤ?

  Áno. Po nahraní môžete zmeniť ich poradie a umiestniť ich podľa potreby pomocou ikony krížika a potiahnutím doprava alebo doľava. Takže si môžete ľahko vybrať svoje rozloženie.

 • EXISTUJE OBMEDZENIE VEĽKOSTI PRE NAHRÁVANIE SÚBOROV?

  Áno, náš konfigurátor podporuje iba súbory do 100 MB. Ak teda váš súbor váži viac, stačí ho rozdeliť na niekoľko, aby ste ho mohli nahrať.

 • JE BEZPEČNÉ NAHRÁVAŤ MOJE DOKUMENTY CEZ INTERNET?

  Samozrejme, Copykrea je absolútne bezpečná stránka, ako to zaručuje certifikát SSL (malý visiaci zámok, ktorý sa nachádza pred webovou adresou pri vstupe na stránku). Služba je diskrétna a spoľahlivá.

 • PREČO KOPÍROVAŤ ONLINE?

  Vytváranie kópií online je oveľa jednoduchšie a pohodlnejšie, objednáte si ich z domu a tam ich dostanete bez čakacích radov a komplikácií. Možnosti sú rovnaké ako vo fyzickom kopírovacom obchode: čiernobiele, farebné, viazané, zošívané atď. Okrem toho môžete svoje súbory nahrať z akéhokoľvek zariadenia: mobilu, tabletu alebo počítača.

 • AKO SA ZAOBCHÁDZA S MOJMI SÚBORMI?

  So všetkými súbormi, ktoré nám pošlete na tlač Copykrea, sa bude nakladať s maximálnou dôvernosťou. Prístup k nim budú mať iba zamestnanci nášho výrobného centra a zákazníckeho servisu, v takom prípade dôjde k incidentu.

  Súbory budú uchovávané 90 dní od dátumu žiadosti o dielo, po uplynutí tejto doby budú zničené.

 • AKO MÁM ULOŽIŤ DOKUMENT, ABY SOM MAL ISTOTU, ŽE VÝTLAČOK BUDE OBSAHOVAŤ VŠETKY PRVKY, KTORÉ OBSAHUJE?

  Aby ste mali istotu, že dostanete výtlačok dokumentu v podobe, v akej ho vidíte na obrazovke, odporúčame vám, aby ste ho uložili a odoslali do nášho online konfigurátora vo formáte PDF/X. Tento formát umožňuje správne uloženie všetkých poznámok, fontov, obrázkov a ďalších prvkov v dokumente, pričom sa rešpektuje pôvodné vytvorenie vo výtlačku. Upozorňujeme však, že niektoré prvky môžu byť nastavené ako značky, ktoré sa nedajú vytlačiť.

Pochybnosti o správe a zadávaní objednávky

 • JE PRE OBJEDNÁVKU POTREBNÁ REGISTRÁCIA?

  Nie, registrácia nie je povinná na zadanie objednávky, odporúčame vám však zaregistrovať sa pre mnohé výhody, ktoré to má: budete mať prístup k histórii objednávok, nebudete musieť zakaždým znova vypĺňať všetky polia vytvoríte novú objednávku a budete dostávať exkluzívne ponuky a zľavy za to, že ste súčasťou našej komunity.

 • UEOBIL SOM CHYBU PRI OBJEDNÁVKE. ČO MÔŽEM UROBIŤ?

  Kontaktujte nás čo najskôr e-mailom [email protected] a náš tím služieb zákazníkom nájde najlepšie riešenie vášho problému.

 • AKO MÔŽEM PRÍSTUP K SLEDOVANIU OBJEDNÁVKY?

  Dostanete e-mail, keď objednávka prejde na prípravu a ďalší, keď opustí naše zariadenia. Ten bude sprevádzaný sledovacím číslom, aby ste mohli kedykoľvek skontrolovať jeho stav.

 • AKO DOSTANEM FAKTÚRU ZA OBJEDNÁVKU?

  Pri zadávaní objednávky vám „Pokladňa“ ponúka možnosť vyžiadania si faktúry. Ak ju chcete dostať na svoj e-mail, stačí vybrať túto možnosť.

Pochybnosti o dodávkach a cenách

 • KOĽKO STOJÍ KAŽDÁ KÓPIA?

  Každá čiernobiela kópia vo veľkosti A4 a hmotnosti 80 gramov má cenu 0,035 € na stranu. Chcete to vo farbe? S rovnakými vlastnosťami (hárok veľkosti A4 s hmotnosťou 80 gramov) a vo farbe stojí každá strana 0,065 €. Ako vidíte, cena každého výtlačku závisí od funkcií tlače, ktoré si vyberiete.

 • SÚ NÁKLADY NA DOPRAVU?

  Ak vaša objednávka presiahne 60 €, doprava je úplne zadarmo. v opačnom prípade má cenu 4,95 €. Všetky objednávky sú starostlivo zabalené v krabici alebo kartónovej obálke tak, aby dorazili na uvedenú adresu v bezchybnom stave. V Copykrea spolupracujeme aj s dopravnými spoločnosťami ako GLS, DPD, Zásilkovna alebo DHL Express, ktoré sú absolútne spoľahlivé, veľmi rýchle a ktoré dorazia kamkoľvek. Podrobnejšie informácie môžete získať na našej stránke "Dodacie podmienky" (pozrite si tu).

 • EXISTUJE MINIMÁLNA OBJEDNÁVKA?

  Nie, urobte si toľko kópií, koľko potrebujete, ani o jednu viac, ani o jednu menej. Náklady na dopravu budú 4,95 €, ak nepresiahnu 60 € a úplne zadarmo, ak objednávka presiahne 60 €.

 • KEDY DOSTANEM VÝTLAČKY?

  Vo všeobecnosti svoju objednávku dostanete do 24 hodín až 6 dní. Podrobnejšie informácie o dodacích lehotách nájdete na našej stránke „Spôsoby výroby a dopravy“ (pozrite si tu).

 • AKO DOSTANEM KÓPIE?

  Objednávku dostanete s vybranou povrchovou úpravou a pohodlne zabalenú v kartónovej krabici, aby sa k vám dostala v perfektnom stave. Dbáme na to, aby ste pri premiestňovaní neutrpeli žiadnu škodu.

 • KAM DORUČUJETE?

  Posielame do ktorejkoľvek časti krajiny.

 • AKO MÔŽEM KONTAKTOVAŤ COPYKREA?

  Môžete nás kontaktovať prostredníctvom nášho e-mailu [email protected].

 • AKÉ PLATOBNÉ METÓDY MÔŽEM POUŽIŤ?

  Zaplatiť môžete kreditnou alebo debetnou kartou, bankovým prevodom alebo prostredníctvom služby Paypal (Paypal ponúka svojim používateľom možnosť platby na splátky). Podrobnejšie informácie nájdete na našej stránke Spôsoby platby (pozrite si tu).

 • POSIELATE DO KRAJÍN?

  Áno, zasielame medzinárodne. Každá krajina má však vlastnú doménu Copykrea na objednávanie.