close icon
Vitajte v Copykrea

Zistili sme, že prezeráte z iného miesta ako miesto, ktoré zodpovedá tejto webovej stránke. Nemáme webovú stránku pre krajinu, z ktorej nás navštevujete, ale máme celosvetovú webovú stránku. Potvrďte, ktorú stránku chcete navštíviť.


Naše svedomie je zelené

V Copykrea máme jasno v tom, že udržateľnosť a ochrana planéty nemôžu byť len jednoduché slogany.

Naše svedomie je zelené

V spoločnosti Copykrea je nám jasné, že udržateľnosť a ochrana planéty nemôžu byť len jednoduchými heslami.

Naším cieľom je nájsť rovnováhu, ktorá nám umožní napredovať bez toho, aby sme zničili životné prostredie. Čo teda robíme, aby sme tomu zabránili? No, čo môžeme.

Na začiatok, a keďže papier je základom kopírovacieho obchodu, sme sa rozhodli používať iba papier s certifikátom FSC a environmentálnou značkou. Inými slovami, papier, ktorý pochádza zo zodpovedne obhospodarovaných lesov a zaručuje záväzok ochrany životného prostredia.

Na všetky naše 80 g a 100 g výtlačky používame papier Navigator. A to nielen preto, že ide o prémiový papier s certifikátom FSC a environmentálnou značkou, ale aj preto, že táto spoločnosť sa zaviazala k CO2 neutralite a je priekopníkom v rozsiahlych projektoch kompenzácie emisií oxidu uhličitého. Čo to znamená? Pracujú tak, aby množstvo CO2, ktoré vyprodukujú, bolo rovnaké ako množstvo, ktoré eliminujú. Záväzok, ktorý ak by splnili všetky spoločnosti, obmedzil by globálne otepľovanie (podľa odborníkov) na 1,5 stupňa Celzia.

Z tohto dôvodu, hoci spoločnosť Navigator už v roku 2021 dosiahla 30 % zníženie emisií CO2 a že 70 % energie, ktorú používa, pochádza z obnoviteľných zdrojov, stanovila si cieľ do roku 2035, aby sa zníženie emisií CO2 CO2 zvýšilo na 86 % a aby 100 % energie používanej na výrobu papiera bolo z obnoviteľných zdrojov.

  

Pre naše 300g výtlačky používame papier ColorCopy, ktorý patrí spoločnosti Mondi. Táto spoločnosť sa výrazne zaviazala k nulovému odlesňovaniu, udržateľnému obhospodarovaniu lesov a zodpovednému obstarávaniu a je držiteľom certifikátov FSC a PEFC. Má tiež akčný plán (MAP2030), ktorý je založený na troch kľúčových oblastiach: riešenia obehového hospodárstva, zmena klímy a posilnenie postavenia a začlenenie tímov. 

Zaviazali sme sa tiež k zodpovednej tlači pomocou atramentových a laserových tlačových zariadení a používaniu udržateľných atramentov. Keď ide o planétu, ľahostajnosť neprichádza do úvahy.

TLAČOVÉ ATRAMENTY UDRŽATEĽNÉ
PAPIER NAVIGATOR ® EKOLOGICKÉ
ZODPOVEDNÁ TLAČ SO ŽIVOTNÝM PROSTREDÍM
NAŠE VEDOMIE JE ZELENÉ

TLAČ ZODPOVEDNÁ K ŽIVOTNÉMU PROSTREDIU